Czas wolny

Wpisy oznaczone tagiem ‘rozrywka’

Rozrywka, czas wolny

Rozrywka, czas wolny Pisząc ten tekst zastanawiam się do ile osób on trafi. Co rozumiemy pod pojęciem rozrywki i czasu wolego? Czy w dzisiejszych czasach jest w ogóle możliwe oddawać się rozrywce oraz mieć czas wolny po skończeniu studiów? Wielu wydaje się, że nie. Wielu powie, że praca pochłania ich w stu procentach i nie mają czasu na nic więcej. Bzdura. Przecież każdy z nas ma tyle samo czasu, każdy ma 24 godziny i każdy decyduje jak ten czas spędzi i jak go spożytkuje. Jeżeli wybierasz pięć piw i mecz przed telewizorem to ok, ale nie mów później, że nie masz czasu na nic innego, no chyba że szczytem Twoich marzeń jest właśnie oby czteropak i mecz przed telewizorem. To nie zazdrość wówczas innym ich cztero, albo sześciopaka na brzuchu, gdyż oni wybrali siłownię, a ty piwo i mecz. To są właśnie obe wybory. Albo robisz to co wszyscy i jesteś jak wszyscy, albo wychodzisz poza schemat i stajesz się wyjątkowy i to Ty być może będziesz kiedyś wzorem dla innych. Całe życie napotykamy przed sobą równego rodzaju wybory, nie inaczej jest i z naszym czasem wolnym oraz rozrywką jaką sobie zafundujemy. Ja kończę już pisać i idę biegać, a Ty?

Kategoria: Czas na zabawy
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘rozrywka’

Rozrywka, czas wolny

Najlepsza rozrywka dla mnie? Czy jest jakaś zasada? Wiele osób pyta częstokroć jak powinna się bawić i jak spędzać swój wolny czas. Są dwie możliwości. Jeżeli posiadasz własne hobby, podczas którego realizujesz się oraz czujesz się spełniony już wygrałeś, jeżeli nie to czy warto szukać innych rozrywek. Tak. Jeżeli nie będziesz tego robił nigdy nie znajdziesz co tak naprawdę Cię interesuje i sprawia Ci radość. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić z rozrywką i żeby ta wymarzona rozrywka nie stała się Twoim utrapieniem i największym błędem w życiu. Bawić się trzeba umieć podobnie jak i wiele rzeczy w życiu. Bawić trzeba się z głową i nie ma zasady że jeżeli inni dobrze się bawią na „chaju” to z Tobą będzie tak samo. To jedynie przykład, ale wiele kwestii można by tu przywołać. Szukaj coś właściwego dla siebie, ale rób to z głową na karku i nie za wszelką cenę. Częstokroć najlepszą rozrywką może okazać się spędzenie miłego i romantycznego wieczoru z ukochaną kobietą, oglądając wspólnie film po prostu w domu. Dla jednych to strata czasu, dla innych rewelacyjna rozrywka. Nie ma zasady które jasno stanowią co dla Ciebie będzie najlepsze. Decyzja należy tylko do Ciebie.

Kategoria: Czas na zabawy
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘rozrywka’

Rozrywka, czas wolny

Park rozrywki, miejsce w którym nie można się nudzić Park rozrywki, popularnie zwany wesołym miasteczkiem, to miejsce, które jest synonimem dobrej zabawy i dobrym sposób, na to by spędzić tu wolny czas. Coś dla siebie znajdą tu mali, jak i całkiem dorośli amatorzy mocnych wrażeń. Karuzele, kolejki górskie, domy strachów to prawdziwy raj, dla każdego kto lubi aktyny i niekonwencjonalnych wypoczynek. Niestety zdecydowana większość polskich tego typu miejsc, traci myszką i zdecydowanie pamięta lata 70-te ubiegłego wieku, choć zaczynają się pojawiać pierwsze jaskółki, które przypominają parki rozrywki, które można spotkać np. Niemczech. Tam, podobnie jak w innych zachodnich krajach parki rozrywki robią ogromne wrażenie i nie sposób przejść wobec nich obojętnie. Jeden z nich Europa Park, który na pewno jest godzien polecenia, wszystkim bez względu na wiek. Miejsce to, to podzielone tematycznie na krainy i tak można przenieść się do dalekich Chin czy na Dziki Zachód. Oprócz tradycyjnych karuzeli, można spotkać tutaj rajdy samochodami, spływy pontonami i wiele innych atrakcji dla małych i dużo. Dla całkiem małych przygotowano liczne pokazy i parady np. bal księżniczek . Marzeniem każdego dziecka, lub tego kto kiedyś był dzieckiem jest dowiedzenie Disneylandu, kto bowiem nie chciałby się spotkać oko w oko z myszką Miki czy psem Pluto? Aby przeżyć spotkanie z postaciami z ulubionych bajek nie trzeba już lecieć na Florydę, gdyż czekają oni na goście w podparyskim parku rozrywki, który jest taki sam jak Disneyland w USA.

Kategoria: Czas na zabawy
Tagi: , ,