Czas wolny

Wpisy oznaczone tagiem ‘gry’

Gry komputerowe sposobem na nudę?

Gry komputerowe sposobem na nudę? W ostatnich latach odkryto, że gry komputerowe cieszą się znacznie większym powodzeniem od książek. Czy w tym wypadku należy się obawiać, że literatura oraz wartościowe publikacje zostaną całkowicie wyparte przez nowoczesną technologię na nośnikach elektronicznych? Można nad tym dyskutować. Wiadomo, że gra komputerowa grze nierówna i w zalewie tandety zawsze można znaleźć prawdziwą perłę. Przykładowo, komputerowe gry edukacyjne są znacznie bardziej pożyteczne od gier, w których prezentowana jest przemoc i wszystko ogranicza się do walki z przeciwnikiem skonstruowanym na zasadzie herosa posiadającego wszelkie narzędzia zbrodni, by tylko unicestwić drugą stronę. Wiele gier niestety prezentuje właśnie te negatywne wzorce. Poza metodami walki, stosowaniem agresji nie wnoszą do życia młodego człowieka niczego konstruktywnego. Dlatego kieruje się rady w stronę rodziców, by przynajmniej od czasu do czasu rzucili okiem w stronę zjawisk, jakie fascynują ich dzieci. Bardzo ważne, aby rodzic widział, jakie gry komputerowe fascynują jego dzieci, by mógł zobaczyć, czy istnieje realne zagrożenie poprzez wpływ na charakter oraz kształtowanie realnej rzeczywistości. Najpożyteczniejsze gry komputerowe nie stosują żadnych agresywnych tricków. Są przede wszystkim przyjazne dla najmłodszych. Scenariusze skonstruowane są tak, by dziecko mogło na zasadzie zabawy uczyć się np. języka obcego, orientacji w terenie lub znajomości geografii swojego kraju lub świata. Gry edukacyjne, przygotowane na wysokim poziomie są z całą pewnością przyszłością dla wielu szkół.

Kategoria: Czas na zabawy
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘gry’

Gry komputerowe sposobem na nudę?

Wieczór planszówek sposobem na długie jesienne wieczory Wraz z nadejściem jesieni, co raz więcej czasu spędza się w domu przed telewizorem. Na szczęście są inne sposoby na to aby spędzić kreatywnie czas w gronie rodziny czy przyjaciół. Sposobem na nudę i nadmiar energii mogą być wieczory gier planszowych, które przekonają do siebie każdego. Na rynku jest szeroki wybór różnego rodzaju planszówek, które dopasowane są nie tylko do wieku, ale również i do zainteresowań graczy. Oprócz bardzo rozbudowanych gier strategicznych są i takie, przy których czas mogą spędzić wszystkie pokolenia. Klasycznym przykładem gry, która nigdy się nie znudzi jest klasyczny chińczyk, znany również jako człowieku nie irytuj się. Ta druga nazwa jest adekwatna do sytuacji, które mają miejsce na planszy, gdyż gra jest bardzo dynamiczna, a sytuacja zmienia się szybko i nigdy do końca nie wiadomo, kto swoje pionki jako pierwszy wprowadzi do tzw. domków. Dobra zabawa gwarantowana. Wato również skorzystać z nowości, które co jakiś czas pojawiają się na rynku. Młodsze dzieci na pewno zainteresuje Twister, który wymaga sprawności fizycznej, a nastolatki i ich rodziców, gry, które tematyką nawiązują do czasów PRL-u. czas spędzony przy takiej grze, to również dobra okazja, to tego, aby opowiedzieć młodym ludziom jak kiedyś wyglądała rzeczywistość, gdy cukier można było kupić tylko na kartki, dodatkowo stojąc w długiej kolejce. Takie wieczory gier, gdy zostaną zapoczątkowane, na pewno na stałe wpiszą się w klimat rodzinnych spotkań, gdyż czas przy nich spędzony jest wspaniałym sposobem, na to aby pobyć ze sobą razem i do tego bardzo dobrze się bawić.

Kategoria: Czas na zabawy
Tagi: , ,

Wpisy oznaczone tagiem ‘gry’

Gry komputerowe sposobem na nudę?

Czy gry internetowe to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu? To zależy od kilku czynników. Głównie od tematyki gry oraz od intensywności czasu grania. Otóż nie ma nic złego w prowadzeniu, np. swojej drużyny piłkarskiej w internetowym managerze lub zagrania dwa trzy razy dziennie w jakąś grę zręcznościową. Jednak jeżeli w grę wchodzi kilka godzin dziennie lub tematyka powodująca u grającego jakieś dziwne i nieprzewidywalne zachowania to już należy wszcząć alarm. Kwestia dotyczy głównie dzieci i młodzieży, choć zdarzają się przypadki, że i wśród starszych odnajdujemy maniaków gier internetowych, którzy zapomnieli o całym świecie i jedyne co ich interesuje to ubić orka i wbić kolejny poziom. To już jest nałóg, a jak wiadomo każdy nałóg szkodzi. Nie tylko zdrowiu, ale może w szczególności psychice. Rodzice powinni szczególnie być czujni jeżeli chodzi o ich dzieci i podopiecznych i pilnować właśnie to w co grają ich pociechy oraz z jaką intensywnością. Nie ma nic gorszego jak spędzić dzieciństwo przed komputerem. Jednakże często to wina rodziców, którzy na to pozwalają, bo sami chcą mieć spokój i trwonić czas przed telewizorem, a dzieci niech zajmują się sobą, byle jak najdłużej. Kwestia dla Was do przemyślenia.

Kategoria: Czas na zabawy
Tagi: , ,