Czas wolny

Wpisy z kategorii ‘Czas na relaks’ Category

Leci kabarecik

Leci kabarecik Doskonałym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości, szczególnie gdy nie jest ona zbyt kolorowa, są chwile spędzone na śmiechu. Niestety czasem trzeba sobie pomóc i sięgnąć do zapasów doświadczonych kabareciarzy. A przecież polska scena kabaretowa ma nam tak wiele do zaoferowania! Na wielu kanałach telewizji publiczne i prywatnej, bez względu na to czy jest to weekend czy środek tygodnia, możemy się cieszyć powtórkami całych festiwali kabaretowych (na przykład w Koszaline czy Zielonej Górze), jak i programów prowadzonych przez Roberta Górskiego i Marcina Wójcika. Ci znani aktorzy kabaretowi prowadzili przecież już kilka tego typu produkcji, a każdy z wielkim sukcesem. Po kabaret możemy sięgnąć i samodzielnie. Za pomocą internetu, w każdej chwili obejrzymy wybrane skecze współczesnych artystów, jak i tych już trochę zapomnianych, jak na przykład skecze Kabaretu Dudek czy Starszych Panów, ale również piosenki doskonałego Mariana Opani. W ten sposób możemy samodzielnie doskonalić swój kabaretowy smak, bo przecież to właśnie poczucie humoru wskazuje na nasz poziom intelektualny. Warto tez pamiętać, ze śmiech to zdrowie, więc nie należy unikać programów tego typu, szczególnie, że wielu współczesnych kabareciarzy wbrew pozorom porusza aktualne problemy społeczne. Będąc dojrzałym obserwatorem z łatwością odnajdziemy nawiązania do współczesnych paradoksów świata rzeczywistego, a czasem wskaże na niedociągnięcia z naszej historii. Warto więc od czasu do czasu trochę się pośmiać.

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na relaks’ Category

Leci kabarecik

Idziemy do kina! Kino może pełnić rolę doskonałej rozrywki, a także… terapii! Według psychologów warto wychodzić do kina przynajmniej raz w tygodniu. Doczekaliśmy na szczęście czasów, gdy cena biletu do kina stała się właściwie symboliczna. Dlatego warto korzystać z okazji. Każdy szanujący się kinoman powinien szanować także swój czas i wybierać się do kina przede wszystkim na wartościowe filmy, a nie tylko na obrazy, w których rządzi ciągła strzelanina oraz przemoc, choć i takiej rozrywki od czasu do czasu zażyć nie zaszkodzi, o ile trafia ona do nas i przekonuje w pełni. W Polsce funkcjonuje w dalszym ciągu wiele zabytkowych kin, położonych często w bardzo interesujących lokalizacjach, opartych na zabytkowej architekturze, gdzie sporadycznie urządzane są seanse dla wytrwałych wielbicieli kina retro, osadzonego w głębokiej przeszłości, mogącego poszczycić się bogatą historią. Takich kin szkoda najbardziej, ponieważ często ze względu na niemożność utrzymania się i problemy finansowe są zwyczajnie zamykane. Seans w starym kinie niewątpliwie dostarcza silnych wrażeń. To także dowód na to, że nie do końca sam obraz wiedzie prym w kinie, ale także otoczenie, ogólny wystrój miejsca. Co z tego, skoro obejrzymy nudny film w najpiękniej i najbardziej efektownie dopracowanym wnętrzu, skoro i tak niczego stamtąd pod względem wrażeń nie wyniesiemy? Kino jest wartością samą w sobie, podobnie jak teatr czy filharmonia. Nie wynaleziono chyba lepszego miejsca na pierwszą randkę. Zaciemnione wnętrze kina służy bardzo intymnym spotkaniom i niewątpliwie działa także na wyobraźnię. Samotne wizyty w kinie mają swój urok, jeśli jest to decyzja wynikająca z naturalnej potrzeby. Najsympatyczniej jest wybrać się na seans kinowy w grupie zaprzyjaźnionej. Dzięki temu można po zakończonym seansie wymieniać poglądy na temat filmu i dzielić się wrażeniami na bieżąco.

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na relaks’ Category

Leci kabarecik

Lekcje tańca dla seniorów Seniorom w jesieni życia także należą się jakieś rozrywki. Działające od wielu lat kluby seniora przy osiedlach polskich miast są oczywiście jak najbardziej potrzebne do tego, by starszemu pokoleniu umilić nieco czas na emeryturze. Czy seniorzy odczuwają jeszcze potrzebę funkcjonowania w społeczeństwie? Oczywiście, że tak! Dowodem tego może być szerokie zainteresowanie lekcjami tańca organizowanymi w wielu polskich miastach dla społeczności 50 plus. Nie chodzi jednak o to, by z osób, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia zrobić od razu tanecznych akrobatów, ale o to, by taniec stał się dla nich rozrywką i sposobem na zapomnienie o dotychczasowych kłopotach. Lekcje dla seniorów przeprowadzane są w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze w towarzystwie wykwalifikowanych mistrzów tańca, którzy mogą się pochwalić solidnym stażem na parkietach, a także licznymi nagrodami oraz pucharami na turniejach. Lekcje tańca dla seniorów w niektórych polskich miastach cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem, iż zdecydowano, by zamiast jednych zajęć w tygodniu prowadzić dwa. To świadczy o tym, że starsze osoby potrzebują czynnego ruchu oraz wypoczynku i nie wstydzą się o niego prosić. Oby więcej młodych ludzi oddawało się zajęciom ruchowym z takim oddaniem i radością, jak osoby starsze. Każdy rodzaj zainteresowania przyjmują z uśmiechem i doceniają wszelkie inicjatywy wychodzące im naprzeciw. Coraz więcej klubów osiedlowych zaczyna się zastanawiać nawet nad organizacją specjalnych turniejów tańca dla osób wkraczających w jesień życia. Trzeba przyznać, że to bardzo interesująca i warta rozpatrzenia propozycja.

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na relaks’ Category

Leci kabarecik

Kupa śmiechu z Podlasia Czasem odnosi się wrażenie, ze polskie popołudnie przed telewizorem oznacza same seriale obyczajowe. Najsłynniejsza polska rodzina, Mostowiakowie, od wielu lat wiodą prym w tej kategorii, choć pod względem popularności doganiają ich Boscy, bohaterowie serialu komediowego „Rodzinka.pl”. Jednak nie tylko te seriale zbierają rzesze fanów. Od kilku lat z uporem i radością śledzimy losy Amerykanki polskiego pochodzenia mieszkającej w Wilkowyjach. Akcja serialu zatytułowanego „Ranczo” ma miejsce na Podlasiu, co zresztą odbija się w sposobie mówienia główny bohaterów. Wszyscy zastanawiają się, w czym tkwi sukces serialu? Każdy z nas może zdecydować się na obejrzenie kilku odcinków. Zarówno prosty rolnik, jak i absolwent uczelni wyższej odnajdzie tam coś dla siebie. Śmieszą nas filozoficzne przemyślenia o życiu stałych bywalców ławeczki pod sklepem, jak i popisowa, podwójna rola Cezarego Żaka: księdza i Wójta/Senatora. Jest tam również obecny Artur Barciś w popisowej roli przebiegłego Czerepacha. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w tym serialu mamy do czynienia z kalejdoskopem naszych polskich wad i przywar, ale również zalet i swoistej pamięci narodowej, choć w przypadku większości mieszkańców wsi bywa ona wybiórcza. Serial porusza również problemy polityczne nie obce polskiej rzeczywistości, czy problemy społeczne: alkoholizm, bezrobocie czy kolesiostwo. Choć na co dzień nie chcemy o tym mówić i ukrywamy takie problemy, to jednak przecieramy oczy, gdy zdajemy sobie sprawę z przykrego faktu że potrzeba „Amerykanki” by zacząć z nimi walczyć.

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,