Czas wolny

Wpisy z kategorii ‘Czas na naukę’ Category

Słuchanie muzyki poważnej

Słuchanie muzyki poważnej Jakie są zalety słuchania muzyki poważnej? Czy w dobie łączenia wszelakich gatunków muzycznych przez kompozytorów ma ona jeszcze jakiekolwiek znaczenie we współczesnym świecie jako osobna jakość? Muzyka jest ponad wszystkim, to ludzie podzielili ją na podgatunki. Słuchanie muzyki poważnej wnosi do życia osób w każdym wieku wartości, które trudno przecenić. Psychologowie stwierdzają, że regularne obcowanie z muzyką poważna korzystnie wpływa na rozwój szarych komórek, a tym samym przyczynia się do poszerzenia inteligencji oraz percepcji i rozumowania. Poleca się dzieciom od najmłodszych lat puszczać nieskomplikowane dzieła muzyki poważnej w trakcie zabawy, czy nawet spożywania posiłków. Z czasem w najmłodszych wykształci się samoistny nawyk obcowania z tego rodzaju muzyką. Dziecko po pewnym czasie samo będzie się jej wręcz domagało. Słuchanie muzyki poważnej z całą pewnością pomaga także dorosłym. Kiedy wracamy po wielu godzinach pracy w korporacji – marzymy już tylko o tym, by położyć się spać. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na natychmiastowy sen. Relaks w postaci masażu upływa znacznie przyjemniej, gdy towarzyszy mu jakaś przyjemna muzyka. Słuchanie muzyki poważnej uwrażliwia, uczy otwartości oraz skłania do głębszych refleksji. Uwrażliwia na działanie naturalnych dźwięków instrumentów, nieskażonych nowoczesną technologią i brzmieniami rodem z prowincjonalnej dyskoteki. Słuchając muzyki poważnej nawet w najbardziej zaniedbanym i nieestetycznym miejscu, przenosimy się w zupełnie inny, bardziej wartościowy wymiar, gdzie prym wiedzie subtelność oraz nieskrępowana niczym wyobraźnia.

Kategoria: Czas na naukę
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na naukę’ Category

Słuchanie muzyki poważnej

Kobiece sposoby na nudę Nie tylko mężczyźni lubią spędzać czas w swoim towarzystwie, również Panie bardzo dobrze bawią się i odpoczywają w swoim gronie. Jak spędzają czas, jakie rozrywki sprawiają im największą przyjemność? Jak pokazują liczne obserwacje kobiety najczęściej spędzają czas delektując się atmosferą pubów i znakomitymi drinkami, które poprawiają humor. Głośny śmiech i wesoła atmosfera są znakiem, że panie bawią się znakomicie i wcale nie potrzebują do tego męskiego towarzystwa. Potrafią dobrze bawić się na koncercie, dyskotece, ale również spędzając czas nad morzem i ciesząc się promieniami słońca czy skokami przez fale. Czas spędzony w towarzystwie kobiet to także zakupy, które kobiety kochają. Wycieczka po sklepach, znana pod nazwą shopping i polowanie na okazje to dla większości pań wspaniały relaks i sposób na dobrą rozrywkę. Każda upolowana perełka, to motywacja do dalszego szukania, a nic nie cieszy bardziej niż wieczorne przymiarki zdobyczy. Ale nie tylko zakupy są dla kobiet źródłem przyjemności, bowiem to przecież je, jak nikogo innego cieszy spacer po malowniczej starówce i kawa w romantycznej kawiarence w towarzystwie ulubionej lektury. Kochają kino, teatr, koncerty i wizyty w muzeum. I choć lubią swoje towarzystwo czy to na fitnessie czy w kinie, to jednak nic nie potrafi wprowadzić je w lepszy nastrój niż kolacja przy świecach z ukochanym mężczyzną i wieczór w jego ramionach.

Kategoria: Czas na naukę
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na naukę’ Category

Słuchanie muzyki poważnej

Zabawy z dawnych lat Zabawa i dzieci to słowa, które mogłyby stać się synonimami. Wpisana w naturalne potrzeby dziecka zabawa, towarzyszyła ludzkości od początku jej dziejów. Dziadkowie współczesnych trzydziestolatków o Internecie nie słyszeli, nie wiedzieli co to konsole do gry czy komputer, jednak brak tej wiedzy nie przeszkadzał im w tym by dobrze się bawić i nawiązywać relacje z innymi. Jak spędzali czas będąc dziećmi, dziadkowie, czy rodzice współczesnych nastolatków? Na pewno się nudzili, o czym mogą świadczyć sentymentalne wpisy na portalach społecznościowych, które pokazują tęsknotę za tamtymi czasami. Czas dzieciństwa to był przede wszystkim czas spędzony na podwórku. Dziewczynki skakały w gumę, plotkowały na trzepaku czy szyły ubranka dla lalek. Chłopcy grali w piłkę, strzelali z procy i chodzili po drzewach. Nie brakowało również wspólnych wypadów nad rzekę, śpiewów przy ognisko, młodzi ludzi byli razem, dlatego o prawdziwą przyjaźń nie było trudno. Dzieci uczyły się lojalności i odpowiedzialności za drugą osobę, gdyż kara za rożnego rodzaju wybryki również była zbiorowa. W powojennej rzeczywistości dużą popularnością cieszył się serial Cztery pancerni i Pies. Każda dziewczyna marzyła o przystojnym Janku, a chłopcy budowali czołg z koszów na śmieci. I choć czasem komuś przypadła w udziale rola Szarika, to nikt się obrażał i zawsze było wesoło. Był to czas, gdy słowa nudzi mi się nie przechodziły przez gardło, a zabawa na świeżym powietrzu trwała od rana do wieczora.

Kategoria: Czas na naukę
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na naukę’ Category

Słuchanie muzyki poważnej

Co daje rozwiązywanie krzyżówek? Z czym kojarzą się Wam krzyżówki oraz różne łamigłówki? Są z pewnością doskonałym sposobem na to, by umilić sobie czas podczas dalekiej podróży pociągiem lub autobusem. Rozwiązywanie krzyżówek jako sport było powszechnie traktowane w smutnych latach osiemdziesiątych, gdy nie bardzo było gdzie wyjść, a trzeba było czymś zapełnić czas nudnych, zimowych wieczorów. Także i dziś kioski oraz małe saloniki prasowe pełne są licznych publikacji z krzyżówkami, rebusami oraz zagadkami. Z ogromnym zainteresowaniem kupują je zarówno starsi, jak i młodsi. Fenomen krzyżówek polega na tym, że szybko zabijają upływający czas, a do tego korzystnie działają na naszą percepcję oraz rozwój intelektualny. Psychologowie zgodnie twierdzą, że regularne rozwiązywanie krzyżówek dostarcza mózgowi wiele pobudzających substancji, dzięki czemu pracuje on sprawniej oraz bardziej efektywnie. Krzyżówki poleca się rozwiązywać osobom właściwie w każdym wieku, ale najbardziej kieruje się ten rodzaj rozrywki w stronę osób starszych. Ten rodzaj relaksu korzystnie wpływa na poprawę pamięci oraz ogólny stan samopoczucia. Dodatkową zachęta do tego, by regularnie rozwiązywać krzyżówki jest także możliwość wygrania wielu nagród. I wśród tych nagród znajdziemy nie tylko tanie drobiazgi symboliczne, ale także szereg trofeów, o które po prostu grzechem byłoby nie zawalczyć. W wielu krzyżówkach nagrodami bywają roboty kuchenne, sprzęty domowe, a nawet samochody! Wiele osób nie wierzy, że w takich niepozornych konkursach wygrać można tak drogie i cenne nagrody. Rzeczywistość dla niejednego niedowiarka okazywała się jednak dość zaskakująca.

Kategoria: Czas na naukę
Tagi: , ,