Super fajna Polska

Wpisy z kategorii ‘Czas na aktywność’ Category

Sportowe doliny i ich fenomen

Sportowe doliny i ich fenomen Sportowe doliny powstały na przestrzeni lat w wielu polskich miastach dzięki dotacjom unijnym. Pojęcie sportowej doliny ukrywa za sobą nazwę miejsca zaprojektowanego na wolnej przestrzeni, w którym w sposób czynny i nowoczesny można uprawiać sport. Zazwyczaj takie miejsca połączone są z parkami, co podnosi ich jakość estetyczną oraz krajobrazową. Sportowe doliny służą mieszkańcom miast do tego, by móc iść wypocząć w ustronne miejsce, albo poćwiczyć ulubioną dyscyplinę sportową. Wbrew pozorom, połączenie aktywnego wypoczynku przy wtórze hałasu charakterystycznego dla stadionów i boisk ze spokojnym odpoczywaniem na ławce da się pogodzić. Wiele osób w starszym wieku, odwiedzając sportowe doliny zgodnie przyznaje, że lubi tu przychodzić głównie dlatego, by poobserwować sportowców amatorów lub zawodowych. Wspominają tym samym lata własnej młodości oraz czasu, kiedy sami czynnie uprawiali sport. W sportowych dolinach obok ławek przeznaczonych dla spacerujących montowane są także urządzenia do ćwiczeń siłowych. Dzięki temu w każdej wybranej chwili można poćwiczyć własne mięśnie na świeżym powietrzu. Do dyspozycji pozostają różne drążki, drabinki oraz tunele. Sprawiają one wiele radości przede wszystkim dzieciom, które bardzo chętnie spędzają tutaj czas w towarzystwie rodziców, albo rówieśników. Ważnym aspektem w sportowych dolinach jest obecność zieleni. Oczywiście, na betonowych boiskach przeznaczonych do gry w koszykówkę raczej jej nie uświadczymy. Jednak tereny okalające strefy sportowe są urozmaicone trawą tak, by można było na niej w ciepłe dni rozłożyć koc lub leżak. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Kategoria: Czas na aktywność
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na aktywność’ Category

Sportowe doliny i ich fenomen

Najlepsza rozrywka dla mnie? Czy jest jakaś zasada? Wiele osób pyta częstokroć jak powinna się bawić i jak spędzać swój wolny czas. Są dwie możliwości. Jeżeli posiadasz własne hobby, podczas którego realizujesz się oraz czujesz się spełniony już wygrałeś, jeżeli nie to czy warto szukać innych rozrywek. Tak. Jeżeli nie będziesz tego robił nigdy nie znajdziesz co tak naprawdę Cię interesuje i sprawia Ci radość. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić z rozrywką i żeby ta wymarzona rozrywka nie stała się Twoim utrapieniem i największym błędem w życiu. Bawić się trzeba umieć podobnie jak i wiele rzeczy w życiu. Bawić trzeba się z głową i nie ma zasady że jeżeli inni dobrze się bawią na „chaju” to z Tobą będzie tak samo. To jedynie przykład, ale wiele kwestii można by tu przywołać. Szukaj coś właściwego dla siebie, ale rób to z głową na karku i nie za wszelką cenę. Częstokroć najlepszą rozrywką może okazać się spędzenie miłego i romantycznego wieczoru z ukochaną kobietą, oglądając wspólnie film po prostu w domu. Dla jednych to strata czasu, dla innych rewelacyjna rozrywka. Nie ma zasady które jasno stanowią co dla Ciebie będzie najlepsze. Decyzja należy tylko do Ciebie.

Kategoria: Czas na aktywność
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na aktywność’ Category

Sportowe doliny i ich fenomen

Kącik czytelnika Podobno coraz mniej Polaków czyta książki. Księgarnie narzekają na coraz niższą sprzedaż pozycji beletrystycznych, które są wypierane przez różnego rodzaju poradniki czy filmy lub muzykę. Jednak czy to prawda? Czy należy sugerować się opiniami księgarń i bibliotek? A może sytuacja jest zakłamana przez inne czynniki? Odwiedzając znajomych czy patrząc na własne półki z książkami mogę śmiało powiedzieć, że wielu Polaków posiada własne biblioteczki, które mogą spokojnie uzupełniać dzięki zakupom przez internet czy w ramach wymiany. W końcu wiele polskich bibliotek prowadzi akcję „książka za książkę”, gdy ludzi mogą się spokojnie wymienić przeczytanymi już książkami. Wielu Polaków posiada również swój kącik czytelniczy, w którym spędza wolny czas, relaksując się z ulubioną powieścią. Wbrew pozorom i tego, co mówią nam w mediach wielu naszych rodaków nadal sięga po książki. Może nie ma wśród nich zbyt wielu nastolatków i osób młodych ale wiele z tych osób musi zwyczajnie dojrzeć do książki, by móc w pełnej krasie docenić wielkich wieszczów czy polot powieści XX wieku czy współczesnej. Coraz więcej młodych osób interesuje się pozycjami nagrodzonymi Nike czy prestiżowymi nagrodami znanymi na całym świecie. Pozory kryzysu czytelniczego zostają także zdemaskowane w marketach, które często oferują nam powieści na topie, a poszczególne pozycje znikają z półek z rekordową prędkością, między innymi dzięki atrakcyjnej cenie i łatwemu do nich dostępowi. Dlatego coraz częściej powinniśmy sięgać po książki, które pozwolą nam się choć na chwilę oderwać od rzeczywistości i kształtować wyobraźnię.

Kategoria: Czas na aktywność
Tagi: , ,

Wpisy z kategorii ‘Czas na aktywność’ Category

Sportowe doliny i ich fenomen

Świat seriali Wielu młodych ludzi żyje w pędzie, w związku z tym nie ma czasu na porządny odpoczynek i relaks. W związku z tym cenią oni sobie każdą chwilę, w której mogą spokojnie posiedzieć i zająć się czymś innym niż nauka czy praca. Z tego powodu często najlepszą formą rozrywki jest dla nich ulubiony serial. Oczywiście nie czekają oni na niego zgodnie z godziną i data emisji, ale korzystając z dostępu do internetu spokojnie siadają przed biurkiem, albo kładą się wygodnie by cieszyć się przygodami ulubionego bohatera. Wielu młodych ludzi decyduje się na seriale trwające kilka sezonów. Tematyka jest różna i zależy od gustu widza. Największą popularnością cieszą się seriale polityczne, kobiece, medyczne, czy fantasy. Wiele z nich jest produkcjami opartymi na bestselerowych powieściach, jak „Gra o tron” czy mniej popularna w tej chwili „Czysta krew”. Wielu widzów sięga również po „Skazanego na śmierć” (akcja toczy się w więzieniu), „Dextera” (historia seryjnego mordercy), „Kości”(agent FBI i antropolożka sądowa rozwiązują kryminalne zagadki) czy „House”, będący typowym serialem medycznym. Jak widać oferta jest naprawdę bogata i dla każdego znajdzie się cos odpowiedniego. Dodatkowym atutem tego rodzaju zajęcia jest elastyczność. Nie musimy już siadać przed telewizorem o określonej porze, to my decydujemy, który odcinek i kiedy obejrzymy, a nawet ile razy, a to prawdziwy atut. W końcu każdy młody człowiek ceni sobie własny czas i energię. A wyciągając się wygodnie w łóżku możemy się szybko i skutecznie zrelaksować.

Kategoria: Czas na aktywność
Tagi: , ,