Czas wolny

Wpisy z Wrzesień, 2015

Kupa śmiechu z Podlasia

Kupa śmiechu z Podlasia Czasem odnosi się wrażenie, ze polskie popołudnie przed telewizorem oznacza same seriale obyczajowe. Najsłynniejsza polska rodzina, Mostowiakowie, od wielu lat wiodą prym w tej kategorii, choć pod względem popularności doganiają ich Boscy, bohaterowie serialu komediowego „Rodzinka.pl”. Jednak nie tylko te seriale zbierają rzesze fanów. Od kilku lat z uporem i radością śledzimy losy Amerykanki polskiego pochodzenia mieszkającej w Wilkowyjach. Akcja serialu zatytułowanego „Ranczo” ma miejsce na Podlasiu, co zresztą odbija się w sposobie mówienia główny bohaterów. Wszyscy zastanawiają się, w czym tkwi sukces serialu? Każdy z nas może zdecydować się na obejrzenie kilku odcinków. Zarówno prosty rolnik, jak i absolwent uczelni wyższej odnajdzie tam coś dla siebie. Śmieszą nas filozoficzne przemyślenia o życiu stałych bywalców ławeczki pod sklepem, jak i popisowa, podwójna rola Cezarego Żaka: księdza i Wójta/Senatora. Jest tam również obecny Artur Barciś w popisowej roli przebiegłego Czerepacha. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w tym serialu mamy do czynienia z kalejdoskopem naszych polskich wad i przywar, ale również zalet i swoistej pamięci narodowej, choć w przypadku większości mieszkańców wsi bywa ona wybiórcza. Serial porusza również problemy polityczne nie obce polskiej rzeczywistości, czy problemy społeczne: alkoholizm, bezrobocie czy kolesiostwo. Choć na co dzień nie chcemy o tym mówić i ukrywamy takie problemy, to jednak przecieramy oczy, gdy zdajemy sobie sprawę z przykrego faktu że potrzeba „Amerykanki” by zacząć z nimi walczyć.

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,

Wpisy z Wrzesień, 2015

Kupa śmiechu z Podlasia

W poszukiwaniu przygód Jednostajna praca i siedzący tryb życia sprawia, że wolny czas, szczególnie mężczyźni chcą spędzać szczególnie aktywnie, czując przypływ adrenaliny. Dla nich to przygotowano liczne atrakcje i rozrywki jaką paintball czy survival. Paintball to nic innego jak klasyczna zabawa w wojnę, gdzie mężczyźni zamiast pistoletów z patyków, których używali jako dzieci bawią się bronią, w której amunicją są kulki z farbą. W czasie zabawy uczestnicy podzieleni są na dwie grupy, które wzajemnie ze sobą rywalizują realizując przy tym różnego rodzaju scenariusze. Bardzo modny jest w ostatnim czasie survival, czyli mówiąc potocznie szkoła przetrwania. To czas spędzony w leśnych warunkach, gdzie ludzie z miasta uczą się jak przetrwać w dziczy, która, tak naprawdę z prawdziwą dziczą nie ma nic wspólnego, ale gwarantują dobrą zabawę i czas spędzony na łonie natury. Bardzo modne stają się również tzw. domy strachów czy logiczne pokoje, które wymagają od uczestników logicznego myślenia. W przypadku tej pierwszej propozycji grupa osób zostaje zamknięta w ciemnym pokoju, o wystroju rodem z horroru i musi odnaleźć klucz do drzwi mając do dyspozycji jedynie latarkę i nie wiedząc co czai się w kątach. Podniesiona adrenalina gwarantowana, to prawdziwa atrakcja dla miłośników horroru, którzy przez kilka chwil mogą poczuć się ich częścią. Na uwagę zasługują również quady, a przejażdżka nimi, bo nieodkrytych terenach, na pewno spodoba się miłośnikom motoryzacji. To doskonała gimnastyka i relaks psychiczny, który pozwala oderwać się od rzeczywistości.

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,

Wpisy z Wrzesień, 2015

Kupa śmiechu z Podlasia

Powstaje „skate park” w naszej miejscowości Wieloletnie starania naszego ruchu społecznego nareszcie przyniosły efekty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych o kontakt, jeżeli podoba Wam się jazda na desce, wyczynowa jazda rowerem lub motocyklem. Można zapisywać się z własnym sprzętem lub wynajmować sprzęt na miejscu i próbować swoich sił zanim zaopatrzymy się we własne przyrządy. Dodatkowo uruchomiliśmy siłownię oraz fitness klub, także i starsze osoby znajdą coś dla siebie. Będzie można poruszać się w wielu grupach wiekowych. Zatrudniamy kilku doświadczonych trenerów zarówno tych od kulturystyki, sportów ekstremalnych, ale i tych od biegania, codziennym porannych ćwiczeń itp. Mamy nadzieję, że odzew będzie spory i pokażemy miastu, iż warto było inwestować oraz wspierać naszą inicjatywę. Będziemy prowadzić także małe przedszkole dla pociech osób, które będą chciały skorzystać z kompleksu, a nie mają z kim zostawić dzieci. Trzy doświadczone nianie już czekają na pierwszych podopiecznych. Jest wiele miejsc parkingowych, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie miejsce dla swojego sprzętu, a parking jest sprzężony 24 godziny na dobę, więc na pewno nic nikomu nie zginie. Staraliśmy się zachować wszelkie standardu unijne oraz krajowe. Do zobaczenia!!!

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,

Wpisy z Wrzesień, 2015

Kupa śmiechu z Podlasia

Sukces polskich sitcomów Choć od dawna na ekranach naszych telewizorów nie pojawiają się nowe sitcomy, to jednak nadal z łezką w oku wspominamy lub oglądamy tego rodzaju produkcje. Wielka popularnością nadal cieszą się „Miodowe lata”, produkcja która połączyła aktorskie talenty Cezarego Żaka i Artura Barcisia. Dlaczego właśnie te seriale tak nas pociągają? Dwa najpopularniejsze polskie sitcomy to wszystkim znani „Lokatorzy” z czasem przemianowani na „Sąsiadów” oraz właśnie „Miodowe lata”. Trwające zaledwie 30 minut odcinki przyciągały widzów w całej Polsce. Żywy, sytuacyjny humor, zabarwiony indywidualnymi cechami ostro zarysowanych bohaterów zawsze pozwalały odnaleźć coś śmiesznego dla każdego odbiorcy. Każdy z odcinków był również opatrzony innym tytułem i związanym z nim problemem. Stereotypowe postaci również wpływały na nasz dobry humor: niezbyt mądra blondynka, student podrywacz, czy zaradna żona i bujający w obłokach mąż. Warto również zaznaczyć, że śmiech pojawiający się w nagraniu nie był dodawany później, ale został nagrany w trakcie realizacji odcinka, ponieważ aktorskiej grze towarzyszyła widownia. Wydaje mi się, że każdy z nas z chęcią znalazłby się na takiej widowni, by móc zobaczyć jak wygląda nagrywanie przynajmniej jednego odcinka. Choć minęły lata i nie każdy pamięta już polskich sitcomów, to od czasu do czasu każdy z nas zatrzymuje się przez telewizorem widząc sympatyczne twarze głównych bohaterów „Miodowych lat” – Karola i Tadzika… Właśnie w takich momentach zastanawiamy się co tym razem wymyślili, by ubić interes życia.

Kategoria: Czas na relaks
Tagi: , ,